Ma ei soovi olla õige ja hea, ma soovin olla ühenduses!

... Selline teadmine haaras mind täna. Mulle tundub, et kõik ained ja tegevused on asendus tõelisele ühendusele enda ja teistega. Ma tajun mingit sisemist kutset, mis on nagu õhetav marrasnahk, mida ei saa sügada... Kellega ma tahan olla ühenduses ja miks ma seda nüüd alles väljendan?

Filmis "Before Sunrise" ütleb naispeategelane, et tema meelest ei ole Jumal igas inimeses eraldi, vaid inimeste vahelises ruumis." Mu peas ühendati sel hetkel vanad juhtmed lahti ja loodi särinal uued. Misasja?? 

Iseendaga ühenduses olla tõepoolest esimene samm, kuid iseendaga ÜKSI ei ole ühendus täielik. Nii nagu kõikjalolev elujõud ei ole isolaat igas üksikus "kapslis", olen ma täna veendunud selles, et inimesele on loomuomane elada kestvas ühenduses teiste inimestega.

Nii mõnigi teadja on öelnud, et on vajadusi, mida saab täita vaid kontakt teise inimesega. Nõustun sügava ohkega. Mul tuleb siis haavatav olla ja julgeda oma vajadust teadlikult väljendada?

Gabor Maté, psühholoogiliste süvateadmistega arst, käsitleb oma kirjatükis "Kui keha ütleb ei", mitmeid lugusid, kus inimestel on lapseeas tekkinud uskumused ja arusaamad, mis juhivad neid hilisemas elus tervisekriisideni, kuna keha annab edasi kõike seda, mida inimene pole võimeline teadvustama ja iseseisvalt väljendama: vajadused, tunded, sisemine surutis ja stress väljenduvad haigustena.  

Üks neist uskumustest on see, et inimene peab üksinda hakkama saama, ise olema piisavalt tark ja tugev. Peab või?? See eraldab teda juba eos kõigist teistest ja sunnib olema ÜKSI. Maté järgi on üksinda hakkamasaamise vajalikkus üks ebaterve uskumus, mis viib varem või hiljem füüsiliste tervisehäireteni. Keha ütleb sellele kindlalt "EI!".

Nii nagu keha on loodud liikuma, on ta loodud kogema lähedust, vastastikusust, ühendust. 

Nii füüsilise kui hingelise tervikuks ehk terveks saamisega on seotud nukralt palju piiravaid uskumusi. Donald Epstein räägib samuti tervenemisest kui nähtusest, mida suudab käivitada inimese enda sisemine seadistus. Sealt tuleneb uskumuste bioloogia ehk täiesti mõõdetav kehakeemia. 

Kogumikus "Healing Myths, Healing Magic" käsitleb Epstein erinevaid terveks saamisega seotud müüte. Kui keegi usub, et hea inimene ei koge haigusi, kõrgelt arenenud isiksusel pole negatiivseid emotsioone, tervenenemise kulg on ettearvatav, sümptomeid tuleb kontrollida, tema praegune olukord on ja jääb lootusetuks, üksi tuleb tal kõigega toime tulla jms, surub ta end enese teadmata nurka ja teeb lõpliku tervenemise praktiliselt võimatuks. 

Maté ütleb, et "Tervenemise võtmeks on aktiivne, vaba ja informeeritud valik. [...] Rusuvatest ja stressirohketest välistest tingimustest vabanemine on vajalik, kuid see on lõplikult võimalik üksnes siis, kui me vabastame end esmalt oma sissesööbinud uskumuste bioloogiast".  Bruce Lipton, bioloog ja epigeneetik, "Uskumused ja bioloogia" autor, väidab oma pikale uurimistööle tuginedes, et: "Muutes oma tajumisviisi, saame ümber muuta oma geenid." Lipton toetab arusaama, et Sinu kannatus ei ole geneetiline. Sul on siin tugev sõnaõigus.

Minu keha ütleb täna teistest inimestest isoleeritud elule tugevalt "EI!". Ma valin seda teadvustada juba praegu, et mu kehal ei oleks vaja seda teha minu eest. 

Kui need mõtted Sind kõnetasid, siis võib-olla soovid ka lähemalt vaadata, mis on need uskumused, mis loovad Sinu kehas seda harjumuspärast keemilist kokteili, ajavad lihaseid pingesse, seedimist krampi, keeravad ainevahetust pea peale ja lülitavad sisse kõikvõimalikke "ebameeldivaid" geene? 

Epstein, Maté, Lipton ja Kinslow' aitavad Sind sel teekonnal kindlasti, oma kogemuslike teadmiste ja põnevate lugudega. Eks häid autoreid on teisigi. 


Rõõmsat avastusteekonda!
Teadvustamine on Su parim terapeut!


KadriPilt: James R. Eads 
Eelmine
KUIDAS SULATADA PINGEID - ÕRNALT VÕI TUGEVALT ?

Vastused puuduvad

Email again: