Kehast võõrdumise seos sidekoega?

Tavaliselt on keha tuntav siis, kui miski endast märku annab- valu või naudingu kujul. Seda, et mul on selg, peegeldab juba see lause, mida ma ütlen, kui selg valutab: "Ai, mul on selg...!"

Hoopis huvitavam on olukord siis, kui mu kehas on tuimus! Kuidas saan ma tunda midagi, mis on tuim?

Samuti ei saa ma liikuma panna kehaosa, mida ma ei tunneta ega juhi. Lihased on ikka kõik need samad, aga tööle läheb korralikult vaid osa neist. Mis siis juhtub, on see, et ülejäänud keha hakkab leiutama viise, kuidas igapäevaseid liigutusi teha ilma nende lihaste optimaalse kasutamiseta! 

See kehapiirkond oli juba mängust väljas ning enam ei märgata teda isegi mängu võtta, sest tuimust lihtsalt ei märkagi.

Hästi tihti näen seda, kuidas tuharalihased ja reie tagumised lihased on kellelgi unarusse jäänud ja ta ei märka neid kõndimise ajal kasutada; samuti jõutreeningul ja muus liikumises. Mõnes vastusurvega venitamise ja jõutreeningu harjutuses (lüh. vastupanuvenitus) annavad need aastakümnete järel esimest korda endast märku: "Ma olen olemas!"

Ja mis siis inimesega toimub, kui üks kehapiirkond taas ellu ärkab? See on see tunne, mida tekstiga edasi ei anna, aga ma proovin. Avaruse ja elus olemise tunne tekib. Kehaosa on uuesti võimeline olema aktiivne, ta suriseb ja lainetab soojusest ning on jälle kaasatud kehasse kui tervikusse. Ta võtab enda peale oma loomupärased ülesanded ja jätab tasakaalustava lihase ülekoormusest priiks.

Keha ja meele seost mõistes on märgata ka seda, et mingi osa inimese isiksusest on integreeritud tervikusse, mis enne oli talle kättesaamatu. Mis on need omadused, mis tunduvad Sulle täiesti mitte-Sina? Miski, mida märkad teistes ja mida Sa ise "mitte kunagi ei teeks"? Ilmselt on need omadused siiski kättesaadavad, kuid koos mingi kehaosaga kuidagi "luku taha" jäänud. Keha ja hing toimivad ikka ühekorraga, olgu pealegi see seletamatu nähtus.

Sidekude, mis pole iial lahus ühestki kehaosast, on tihenedes ja armistudes võimeline kokku vajutama heal hulgal tähtsaid protsesse, sealhulgas valu- ja liikumisretseptorite signaale ja närvi- ning vereringet. Sidekoe avamisel on justkui jõelt tammi eemaldamise mõju: kogu aineringe saab taas vabalt voolata ja lihas saab vabalt nii lüheneda kui pikeneda.

Tunne on selline, et olen oma kehas jälle kodus.


Järgmine
Kes on Kadri?

Vastused puuduvad

Email again: