MER- massaaž

MER - Myofascial Energetic Release - lihassidekoe energeetiline
vabastamine. Aeglane ja sügavalt teraapilise toimega süvakoe-massaaž. 
MER- massaažil on põnev ajalugu.
Indias, OSHO kogukonnas Punes, hakkasid 70ndatel välja kujunema mitmed kehatöö- ja trauma vabastamise meetodid. Seal tegutseb tänini Californiast pärit Satyarthi, kes oli õppinud ida meditsiini ja postural integration'it ning hakkas kehatööd pakkuma ka OSHO-le, kellelt ta meetodi arendamiseks ja rakendamiseks palju edasiseid juhiseid sai.

MER viib inimese kohtuma oma sisemiste valupunktidega, kogunenud pingete ning sügavale kehasse peitunud emotsioonidega. Massaaži käigus võib tulla teadvusesse nii mõndagi. Selle läbi tundmine ja välja hingamine annavad võimaluse heita kehalt ja hingelt võib-olla aastakümnete vanuseid koormaid.
Tegeleme süvalihastega ja lubame neil vallandada pingeid.

Kuna lisaks lihaspinge vabastamisele toimub töö ka sidekoega, siis need pinged ja tihenemised pehmetes kudedes, mis hoidsid keha vales asendis, annavad nüüd järele. Oskusliku lähenemise puhul on selle meetodiga võimalik ka seljakõverusi sirgeks saada. Siia juurde ka aktiivset sidekoevenitust tehes (Resistance Flexibility) võib tulemus olla vägev. Kuna lülisamba tervislik seisund mõjutab sellest väljuvate närvide kaudu kogu ülejäänud keha päris jõuliselt, siis on seljapiirkonnas toimunud vabastusel tugev mõju ka kõikidele siseorganitele ning käte-jalgade liikuvusele. Samuti on kaalul inimese emotsionaalne seisund: seljas vabaneb pinge tõeliselt vaid siis, kui inimene on valmis neid emotsioone läbi tundma ja seeläbi vabaks andma.

Tehnika: aeglane ja sügav puudutus, väikese koguse spetsiaalse massaažikreemiga. Vastavalt piirkonnale on kasutuses peopesa, sõrmenukid, sõrmed, küünarvars. Lisanduvad ka mõningad venitused. 

"See oli üks vaagnale mõeldud massaažisessioon. Ma olin selili ja massöör tegeles vaagna servadega. Sõrmed liikusid lausa servade alla ja üks hetk käis mu teadvuses "plõks!" Mu seisund muutus ja ma hakkasin teadmata põhjusel pisaraid valama. Pärast nutmist ja massaaži lõpuleviimist olin täiesti uues huvitavas seisundis." - Katri 

Kellele võib MER-massaažist kasu olla?
Igaühele, kes tunneb vajadust massaaži järele ning soovib oma keha sügavamalt tundma õppida.
Kindlasti vabastab see lisaks füüsilistele ka emotsionaalseid pingeid ja viib kliendi sageli suure rõõmsa ohkeni ja kui usaldus ja lõõgastus on parajalt suured, siis vahel isegi vabastavate pisarateni, mille järel on kehas ning meeles kerge ja terviklik tunne. See massaaž sobib ka neile, kes soovivad tugevat lähenemist, sest tugev puudutus on MER-is kindlasti omal kohal.

Järgmine
Kraniosakraalteraapia

Vastused puuduvad

Email again: